28 آذر 1397

گزارشی از خطبه های نماز جمعه مورخ 2/4/96

 

 

 گزارشی از خطبه های نماز جمعه مورخ 2/4/96

حجه الاسلام راشدی نوری در خطبه اول با اشاره به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و ابتکار امام راحل (ره) بعنوان روز قدس وروز حمایت و هم دردی با مردم مظلوم فلسطین گفت : مهمترین درسی که از ماه مبارک رمضان می گیریم درس زنده کردن عواطف انسانی ،توجه به مشکلات و نیازمندی های مسلمانان بلکه همه انسان ها ، تقویت روحیه برادری اسلامی و حفظ اجتماع مسلمانان و تلاش برای فراهم کردن صلح و صفا و یکپارچگی مردم مسلمان است زیرا فلسفه ی روزه داری برای ساختن جامعه سالم ، صالح ، همدل ،و دارای احساس مسئولیت نسبت به افراد ضعیف ، رنجیده و دردمند است . برای تقویت روحیه تعاون ، همکاری و توجه به مشکلات مردم مسلمان است . چنانچه در روایتی از امیر المومنین علی (ع) آمده است که فرمود : از عوامل غفران و آمرزش گناهان ، همدردی و توجه به گرفتاران و افراد درد مند است . اسلام دینی است که پیروانش را به حرکت های جمعی برای سامان دادن به جامعه اسلامی دعوت             می کند . لذا برای انجام امور عبادی هم بصورت جمعی تاکید می کند مانند نماز جمعه و جماعت ، حج بیت الله الحرام ، زیرا انجام این امور بصورت جمعی باعث تقویت مسلمانان و موجب بطمع نیفتادن دشمنان در ایجاد شکاف در میان مسلمانان می شود .قرآن کریم علت بعثت پیامبران را برای رفع اختلاف و ایجاد وحدت و دعوت به هم دلی می داند .پیامبر اکرم (ص) عقد اخوت و برادری بین اصحاب خود را در ماه رمضان جاری کرد و این درس و پیام روزه داری ماه رمضان است، انسان روزه داری که  در کلاس تربیتی ماه رمضان شرکت کرده است باید خیر و سعادت تمام مسلمانان را از خدا بخواهد باید با تمام مسلمانان آشنایی و دوستی برقرار کند و باید بداند آنچه که سبب این دوستی و آشنایی می شود اسلام و قرآن است پس باید خود را عضو این پیکر بداند که اگر عضوی دیگر دچار بیماری شده است او هم احساس درد و رنج کند . اسلام مرز جغرافیایی نمی شناسد . مرز های جغرافیایی ، سرزمین ، قوم و نژاد و ملیت میان مسلمانان فاصله ایجاد نمی کند . یک فرد مسلمان تا جایی که در توان و امکان دارد باید به مسلمانان در هرکجای عالم توجه کند و اگر بتواند کمک کند اما قدمی بر ندارد در پیشگاه خدا مسئول است و این سخن ماندگار رهبر مسلمانان عالم رسول گرامی اسلام است که فرمود : من سمع رجلا ینادی للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم،وامروز فریاد نصرت طلبی و کمک خواهی مسلمانان در فلسطین و غزه در یمن ، در بحرین مظلوم ، در سوریه و عراق بلند است .امروز این ملت های مظلوم و گرفتار در ظلم و ستم جنایات صهیونیست ها و مزدوران سنگدل تروریست های داعشی از ما می خواهند که در حمایت از آنان ، فریاد مظلومیتشان را به گوش جهانیان برسانیم . هر چند که ایجاد شرارت و ناامنی در کشور های اسلامی و جنایات وحشیانه ی گروه های تکفیری تروریستی امثال داعش که به اسم اسلام و پیامبر اسلام و جهان اسلام انجام می گیرد و جنگ نیابتی آل سعود علیه مردم یمن ، و فشار های آل خلیفه علیه مردم بحرین و آتش افروزی ها و اختلاف افکنی میان مسلمانان همه و همه، برای ایجاد غفلت و فراموشاندن ملت های مسلمان از جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و قدس شریف است تا صهیونیست ها با خیال راحت و آرامش خاطر علیه مردم مسلمان فلسطین به جنایاتشان ادامه دهند .

حجه الاسلام راشدی نوری در خطبه دوم با قدردانی  از حضور گسترده مردم مسلمان با زبان روزه در راهپیمایی و فریاد رسای مردم شریف و روزه دار در سراسر کشور اسلامی در اعتراض و اظهار تنفر از ظلم و جنایات صهیونیستها گفت : امروز ملت روزه دار ایران اسلامی  و سایر کشور های اسلامی با حضور گسترده شان  در این راهپیمایی با شکوه ثابت کردند  که هیچ وقت قدس شریف ، قبله گاه اول مسلمانان و مردم مظلوم فلسطین  و مقاومت  قهرمانانه  آنان را فراموش  نخواهند کرد و همچنان قدس شریف در  صدر مسائل جهان اسلام قرار دارد ، آفرین بر شما مردم ، آفرین بر رهبر هوشمند و دور اندیش  ما و درود بر روح امام عظیم الشان که اینچنین  مسئله قدس شریف را جهانی کردید و رژیم غاصب صهیونیستی  را فزونی نمودید .

امام جمعه چالوس در رابطه با عید سعید فطر گفت : ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید فطر که نتیجه یکماه اطاعت و بندگی و مبارزه با شیطان نفس و تقویت روحیه جمعی برای مقابله با دشمنان خارجی است ، حفظ این روحیه برای کمک به نیازمندان  و برطرف  کردن غبار  غم  و اندوه و رفع مشکلات مسلمانان و تقویت یکپارچگی و وحدت امت اسلام در مقابله با جبهه کفر و استکبار است . برگزاری نماز عید یکپارچه  و باشکوه با حضور گسترده همه مردم روزه دار در یک شهر بصورت متمرکز نشانه عزت مسلمانان و وحدت آنان است .

حجه الاسلام راشدی نوری با بیان اینکه هفته اول تیر ماه یادآور جنایات  گروهک  تروریستی منافقین در سوء  قصد به جان رهبر عزیزمان در 6 تیر ماه 60 و بمب گزاری در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی  و شهادت مظلومانه آیه ا... شهید بهشتی و 72 تن  از یارانش در هفتم تیر ماه است گفت :  این هفته بعنوان هفته حقوق بشر  امریکایی نامگذاری شد، بخاطر  حمایت های  استکبار جهانی سرکردگی امریکا  از تروریستها  و منافقین با هدف ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی  ، آنچه  که  در توان و امکان داشتند بکار گرفتند  اما ببرکت  خون بناحق ریخته  شهیدانمان و ببرکت حضور مردم در صحنه و حمایت  و همراهی از نظام جمهوری اسلامی روزبروز جمهوری  اسلامی  قویتر و مستحکم تر  و در عرصه  منطقه ای  و بین المللی  قدرتمند تر و تاثیرگزار تر شده است ، امروز جمهوری اسلامی کانون قدرت در منطقه و نقطه امید ملت ها و کشور ها ی مسلمان و نهضت مقاومت  در فلسطین و  یمن و عراق و سوریه و لبنان و بحرین وسایر       کشور های اسلامی شده است .

حجه الاسلام راشدی نوری با تبریک  عملیات موفقیت آمیز و افتخار آفرین موشکی سپاه  پاسداران انقلاب اسلامی گفت : این عملیات که در پاسخ به حادثه  کور تروریستی  داعشی ها با فاصله چند روز ، علیه مواضع  آنان با موشک میانبرد سپاه برای اولین بار در بیرون از مرزهای جغرافیایی در دیرالزور سوریه انجام گرفت موجی از شادی و امید  را در میان ملت ما و مردم مسلمان منطقه بوجود آورد .

این اقدام موشکی بجا  و بموقع و دقیق  هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نه فقط محل تجمع و مرکز فرماندهی تروریستها ی داعشی زد که صدایش به گوش اربابان امریکایی صهیونیستی و ارتجاعی منطقه رسیده است .

حمله موشکی سپاه به مرکزیت داعشیها ، هشدار جمهوری اسلامی  به همه دشمنانی است که در برابر هر اقدام  بی ثبات کننده که امنیت کشور  و شهروندان ایرانی را در هر کجای دنیا بخطر انداز د و با عکس العمل جدی و اقدام قاطع و شکننده  و بموقع روبرو خواهد شد . و پیام شلیک موشک به مقر داعشیها  این بود که اگر دشمنان ما بخواهند  در ایران اسلامی ناامنی ایجاد کنند  هیچ نقطه ای از دنیا برایشان امن نخواهد بود .

حماسه آفرینی سپاه در حمله موشکی به مقر داعشیها هم هشداری به مرتجعان  منطقه ای  و اربابان  امریکایی صهیونیستی شان بوده است و هم هدیه ارزشمند به مسئولان دیپلماسی کشورمان که با شجاعت و قدرت در صحنه ی سیاسی بین المللی حضور پیدا کنند  و از       عربده کشی های  سیاستمداران تازه به دوران رسیده امریکایی هراسی به خود راه ندهند و مهم تر از همه  شلیک موشک سپاه پاسداران پاسخ به تحریم های جدید کنگره آمریکا  علیه ایران و تحریم موشکی ایران است .

با توجه به اینکه اعتقاد  همه  تحلیلگران  و سیاستمداران و مسئولان ، تحریم جدید آمریکا نقص صریح روح و جسم برجام است و حتی وزیر خارجه سابق آمریکا که برجام را امضا کرده است به ناقض بودن آن اعتراف کرده است ، بر مسئولان دولتی و دیپلماسی کشورما لازم است موضع شفاف تر و قاطع تر و تصمیمات قاطعی در برخورد  با آن بگیرند و بد عهدی و غیر  قابل  اعتماد بودن امریکا را برای دنیا تبیین کنند .

همانطوری که رهبری بزرگوار  در دیدار با نخست وزیر عراق  فرمودند : اگر در برابر رفتار های امریکا اقدام بموقع و قاطع انجام نگیرد  آنها ضربه های بعدی را هم  می زنند .

نکته آخر اینکه اخیرا رهبر معظم انقلاب در هشداری  به مسئولان فرمودند : نباید طوری حرف زد و موضعگیری کرد که دو صدای متفاوت در ایران شنیده شود یکی صدای مقاومت و دیگری صدای سازش و این باعث  هزینه برای کشورمان خواهد بود ، اینگونه موضعگیری ها طمع مسئولان امریکایی را نسبت به داخل کشور بر می انگیزد  چنانچه وزیر خارجه امریکا چیزی را که دولتمردان قبلی با احتیاط می گفتند، صریحاو بدون پرده پوشی اعلام  می کند که سیاست ما در قبال ایران حمایت از عناصر ی در خاک ایران است که با استفاده از آن انتقال مسالمت آمیز قدرت  و تغییر  نظام جمهوری اسلامی صورت گیرد .

این حرف ها نشان می دهد که باید در بخورد با مواضع و عهد شکنیهای  امریکا ئیها مواضع قاطع و صریح داشت و این موضع انقلابی و شفاف انتظار مردم حاضر در صحنه و انقلابی کشورمان از دولتمردان است .

 

e-max.it: your social media marketing partner

 

 

 

 

 

 

محبوب ترین اخبار

اوقات شرعی

آخرین مطالب