10 خرداد 1399

مصرف الکل برای مقابله با کرونا مرگ آور است

استانی(١٠:٢٣) ٩٨/١٢/٢٠ایرنا

مصرف الکل برای مقابله با کرونا مرگ آور است

 

ایرنا/ متخصص طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز نسبت به مصرف انواع الکل برای مقابله و درمان کرونا هشدار داد و گفت : مصرف خوراکی مواد الکلی مرگ آور است.

دکتر کوروش احمدی متخصص طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز سه شنبه در خصوص انتشار اخبار و شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر تاثیر مصرف الکل برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا اظهار داشت : این روش به هیچ وجه قابل تجویز نیست بلکه با خطر مرگ برای مصرف کنندگان همراه است.
وی ادامه داد: برخی بر این باور نادرست هستند که چون الکل برای ضدعفونی استفاده می شود پس می توان از آن به عنوان خوراکی برای مقابله و درمان کرونا استفاده کرد.
احمدی گفت : الکل پس از مصرف خوراکی وارد کبد شده و ماده ای به نام «استآلدهید» به وجود می آورد که خود برای سلامتی بدن زیان آور است .
وی بیان داشت: ویروس کرونا وقتی وارد بدن می شود اثرات خود را روی اجزای بدن می گذارد، تنها با روش های اصولی باید درمان شود و هیچ نوع ماده الکلی نمی تواند در این زمینه نقش آفرینی کند.
احمدی با بیان اینکه الکل دارای انواع مختلفی است ، افزود: برخی مصرف کنندگان مواد الکلی به مصرف الکل صنعتی روی می آورند که به مراتب اثرات کشنده و عوارضی مانند کوری چشم، ایست قلبی و مغزی دارد.
متخصص طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی البرز تاکید کرد که مصرف انواع الکل به صورت خوراکی هیچ تاثیری روی پیشگیری و درمان کرونا ندارد و مردم از این روش خطرناک استفاده نکنند.
وی افزود: افراد سالم و مبتلا به کرونا به هیچ وجه به سمت مصرف مواد الکلی برای مقابله و درمان کرونا نروند.
بنا به گفته معاون دادستان کرج طی چند روز اخیر هفت نفر در استان البرز بر اثر مصرف مواد الکلی جان باختند.
محمد آقایاری گفت: این افراد با فریب محتوای فضای مجازی و به گمان مقابله با کرونا یا درمان آن، اقدام به مصرف الکل متانول کرده بودند که پس از مسمومیت جان خود را از دست دادند.
همچنین ، کارشناسان علوم پزشکی استان اعلام داشتند که تنها راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از ورود به مکان های آلوده به این ویروس است.
این در حالی است که برخی اخبار منتشره در شبکه های اجتماعی مدعی مرگ ۱۱ نفر در استان البرز بر اثر مصرف الکل شدند. 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا : 
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af

e-max.it: your social media marketing partner

 

 

 

 

 

 

محبوب ترین اخبار

اوقات شرعی

آخرین مطالب