23 خرداد 1400

امام جمعه شهرستان چالوس با صدور پیامی هفته وحدت را تبریک گفت.

امام جمعه شهرستان چالوس با صدور پیامی هفته وحدت را تبریک گفت.

 

 

متن پیام:

بسمه تعالی

وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ

   ماه ربیع الاول یادآور میلاد آخرین رسول خدا و هفته وحدت نماد و پیام صلح و دوستی برای پیروان راستین آن حضرت می باشد.

 وحدت به عنوان اساسی ترین عنصر، برای تحقق آرمانهای یک امت در قرآن کریم مورد تاکید قرار گرفته است و برهمین اساس یکی از دستورات قرآن برای پیامبران الهی ایجاد وحدت و یگانگی در جوامع بشری است.

پیامبر اکرم(ص) به عنوان آخرین فرستاده خداوند در میان مردم درس دین داری و معنویت در کنار اخلاق و احترام به حق هم نوع در میان فرهنگ جهانی آن دوران که پر از دشمنی، کینه و جنگ بود را نشر داد.

لذا شایسته است مسلمانان اعم از شیعه و سنی با استفاده از آیه شریفه قران کریم(انما المومنون اخوه) در کنار هم با وحدتی برادرانه در عصری که دشمنان اسلام و مسلمین به دنبال ایجاد تفرقه و دوگانگی در بین مسلمانان جهان اسلام می باشند؛ با ازبین بردن فتنه های دشمنان با درایت نقش آنان را نقش برآب نمایند. و لازم است که امت اسلامی زیر پرچم یگانگی وحدتی که پیامبر اعظم(ص) برای تاریخ بشریت برافراشته است در غالب یک امت واحد حرکت کرده و در استمرار حرکت بیداری اسلامی سراسر جهان اسلام را به نمادی از وحدت و همدلی تبدیل نمایند.

اینجانب با درود به روح بلند و ملکوتی بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خلف صالح آن امام راحل منادی وحدت، همدلی و همزبانی مقام معظم رهبری(ادام الله ظله العالی) ، هفته پرشکوه وحدت را به مسلمانان از عالمان، مدرسان، فرزانگان و همه دوستاران پیامبر اعظم که پاسدار وحدت و همدلی و همزبانی می باشند تبریک گفته و آرزوی موفقیت برای همگان از خداوند متعال مسئلت دارم.

به امید برافراشته شدن پرچم اسلام ناب محمدی(ص) در سراسر گیتی.

و من الله التوفیق

محمد مهدی راشدی نوری

امام جمعه شهرستان چالوس

e-max.it: your social media marketing partner

 

 

 

 

 

 

محبوب ترین اخبار

اوقات شرعی