23 خرداد 1400

امام جمعه چالوس گفت: همت عمومی راه‌گشای رفع مشکلات موجود است

 امام جمعه چالوس گفت:

همت عمومی راه‌گشای رفع مشکلات موجود است

 

امام جمعه چالوس با بیان اینکه مشکلات اساسی و مهم از سوی اهالی و نمایندگان منطقه مطرح می شود، گفت: مسئولان جهت اثبات و تقویت شعار هم‌دلی و هم‌زبانی دولت و مردم  باید به تعهدات خود جهت تحقق منویات مقام معظم برای برون رفت از مشکلات عمل کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان چالوس، حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی راشدی نوری در جلسه بررسی مشکلات منطقه گرامجان که با حضور فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر و جمع زیادی از مدیران دستگاه‌های اداری و اجرایی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: دعوت از مدیران دستگاه‌های اداری و اجرایی و حضور آنها در مساجد شهرها، روستاها و محلات یکی از راه‌های تحقق شعار سال مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه هر کسی در زمان اخذ مسئولیت خویش از مشکلات موجود خبر دارد، گفت: مسئولان دستگاه ها باید مسئولیت پذیر بوده و در دوره خدمت خویش به‌گونه‌ای عمل کند که رضایت مردم را جلب کنند.

امام جمعه چالوس با اشاره به موقعیت و بافت فرسوده چالوس، تصریح کرد: در حوزه جذب اعتبارات و مردم نیز در زمینه همکاری با این نهاد همگی موظف و مسئول هستند و همه باید تلاش کنیم تا بهترین راه‌حل‌ها را برای افزایش درآمد شهر ارائه دهیم.

راشدی نوری اظهار کرد: مردم منطقه گرامجان از گذشته که در قالب روستا بودند نیز در مسایل مذهبی، اجتماعی و ... حضور داشتند.

وی با اشاره به مشکل عدم اختصاص روحانی به مسجد گرامجان، گفت: یکی از شرایط شهرنشینی اداره امور مربوط به مساجد توسط اهالی است که یکی از این‌موردها استقرار امام جماعت با هزینه مردم همان منطقه است.

خطیب جمعه چالوس افزود: فرمایش مقام معظم رهبری در مورد اختصاص روحانی و امام جماعت به مساجد در قالب طرح روحانیون مستقر این است که در روستاهای محروم و دور‌افتاده منابع محدودی در این زمینه در نظر می‌گیرند که این طرح در شهرها قابلیت اجرایی ندارد.

راشدی نوری با بیان اینکه تخصیص اعتبار برای روستاهایی که به شهر تبدیل شدند به دلیل کمبود منابع و اعتبارات جهت برآورده‌کردن خواسته‌های مردم سخت می‌شود، گفت: بسیاری از روستاها با بافت روستایی به شهر ملحق می‌شود که برای مطابقت با شرایط جدید و تغییر زیرساخت‌های قبلی باید اعتباراتی برای آنها در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به بی سابقه بودن کاهش قیمت نفت در این روزها در طول مدت ده سال، تاکید کرد: دشمنان ما همواره به‌دنبال توطئه و سنگ‌اندازی در راه پیشرفت ملت ما هستند و دست بردار نیستند.

امام جمعه چالوس بیان کرد: با مقایسه وضعیت کشورمان در دوران قبل و بعد از پیروزی انقلاب و با توجه به مشکلاتی که وجود داشت به‌خوبی متوجه می‌شویم که امنیت و اقتدار امروز را مدیون حکومت مقتدر با اهداف بلند و مردم منسجم و رهبری برزگوار هستیم.

راشدی نوری در پایان با بیان اینکه دستگاه های اداری و خدماتی بنا به فرمایش مقام معظم رهبری  در خصوص شعار سال " دولت و ملت ، همدلی و همزبانی " و با سرلوحه کار خود قرار دادند، گفت: مدیران دستگاه ها شهرستان چالوس باحضور هفتگی در مساجد شهرها، روستاها و محلات شهرستان جهت آشنایی با مسایل و مشکلات موجود و هم‌فکری برای برطرف کردن این مشکلات برای تحقق شعار همدلی، همزبانی دولت و ملت در این شهرستان گام بر می دارند.

e-max.it: your social media marketing partner

 

 

 

 

 

 

محبوب ترین اخبار

اوقات شرعی